Интересни мачове

Тук ще публикувам статии за най- интересните двубои от Испания, Италия, Германия, Франция.

Испания:

Отборът на Барселона ще посрещне 2011 година като лидер в Примера след категорична победа с 5:1 като гост на градския съперник Еспаньол в среща от 16-ия кръг на Примера. Педро (19 и 60), Чави (30) и Вийя (76 и 84) оскубаха "папагалчетата", които се отчетоха само с гол на Освалдо (63). С победата "синьо-червените" дръпнаха с четири точки на Реал Мадрид преди утрешния мач на "белите". Успехът е рекорден осми пореден като гост в Примера за Барса, който развали стопроцентовата домакинска успеваемост на "бланкиблаус".

Отборът на Виляреал спечели у дома с 3:1 над Майорка в среща от 16-ия кръг на Примера. Голове на Касорла (11), Роси (35-д) и Нилмар (52) обезличиха хубавия гол на Де Гузман (27) и затвърдиха третата позиция на "подводницата" преди кратката коледна пауза.

Италия

Рома повали с 1:0 Милан в дербито от 17-ия кръг на Серия "А" и нанесе на "росонерите" второ домакинско поражение от началото на сезона. По ирония на съдбата гола вкара бившият нападател на "червено-черните" Марко Бориело в 68-ата минута след щастлив рикошет.

Отборите на Лацио и Удинезе донесоха радост на тифозите си, като момчетата на Едоардо Рея и Франческо Гуидолин направиха зрелищен мач, завършил 3:2 в последната среща на двата тима за 2010 година. Така съставите от Рим и Удине дадоха своя принос за доброто коледно настроение на феновете, които станаха свидетели на крайно интересен и открит двубой на "Олимпико".

Германия

Отборът на Майнц 05 постигна ценен успех с 4:2 при гостуването си на Санкт Паули в двубой от последния кръг на есенния полусезон в Бундеслигата. Два гола за победителите отбеляза младата надежда на германския футбол Андре Шюрле, а по едно попадение добавиха Адам шалай и Марко Калигиури. В средата на втората част пък домакините бяха близо до изравняване, след като Матиас Леман съумя да намали до 2:3, но в крайна сметка усилията на тима не стигнаха за повече.

Борусия (Дортмунд) загуби мача си от последния 17-и есенен кръг в Бундеслигата. "Жълто-черните", които преди това имаха серия от седем поредни победи, паднаха с 0:1 като гости на Айнтрахт (Франкфурт) с гол три минути преди последния съдийски сигнал. Въпреки това Борусия ще зимува на върха в класирането с 43 точки - 11 повече от втория Байер (Леверкузен), който играе утре.

Франция

Гол в 88-ата минута донесе на Монако равенството при гостуването на ПСЖ и попречи на парижани да застанат еднолично начело на класирането в Лига 1. Столичният тим събра 31 точки, колкото имат и Лил и Рен, но е с мач повече. Любипитното е, че и двата гола за ПСЖ отбеляза бразилският нападател Нене, който до миналия сезон се състезаваше за Монако. За монегаските се разписаха Себастиен Пюгрение и Даниел Никулае, а точката изведе отбора на Ги Лаком над зоната на изпадащите.

Гол в последната минута на бранителя Жан-Армел Кана-Бийк донесе победата на Рен при домакинството на Валансиен в мач от 18-тия кръг на Лига 1. Защитникът успя да нанесе решителен удар в 93-ата минута на срещата и изведе бретанците начело на класирането на Лига 1 с 31 точки. Толкова има и отборът на Лил, но "кучетата" са с мач по-малко. Валансиен пък остава на 16-то място с 19 точки, което не отговаря на потенциала на тима, което може да доведе до смята на Филип Монтание начело на отбора.